Stanowisko w/s nienawiści

STANOWISKO

Zarządu Stowarzyszenia Osób Represjonowanych W Stanie Wojennym Zarząd Regionu Dolnośląskiego

Zarząd Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Zarząd Regionu Dolnośląskiego, na posiedzeniu W dniu 15 kwietnia 2016 r. wyraża stanowczy protest przeciw próbom zastopowania zmian, jakie rozpoczęły się w Polsce po 25 października 2015 r.

Nasz sprzeciw budzi narastająca W przestrzeni publicznej fala nienawiści oraz gróźb wobec prezydenta i demokratycznie wybranych władz Rzeczypospolitej.

Fala przerażających komentarzy po wypadku samochodu z prezydentem Andrzejem Dudą, zwłaszcza ze strony niektórych dziennikarzy oraz polityków, nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z kolejną odsłoną wojny ideologicznej, która niedługo może się zamienić w wojnę domową.

Przypomina nam to nie tak dawną przeszłość: krzyż z puszek, wołanie „chcemy Barabasza”, zimnego Lecha” i wiele innych haniebnych sytuacji.

Szczególnie bulwersujące jest dopraszanie się niektórych polityków,w różnego rodzaju gremiach zagranicznych, o nałożenie na Polskę sankcji.

Takie działania odbieramy jako haniebne niszczenie autorytetu Polski i jej demokratycznych Władz za granicą oraz działanie na szkodę Rzeczypospolitej.

Niebezpiecznie przypomina to działania niektórych polityków i oligarchów polskich pod koniec XVIII wieku, kiedy to szukając ratunku przed ograniczeniem swoich przywilejów przez odradzającą się Rzeczpospolitą zwrócili się do obcych mocarstw, w obronie rzekomo ograniczanej wolności. Nazwiska tych ludzi stały się w późniejszej polskiej historii symbolem zdrady narodowej i nazwane Targowicą.

Część elit III RP zapomina, Że suwerenność narodowa niezależnie od siły konkretnego państwa jest dobrem najwyższym, a jego ochrona polega na sprzeciwie wobec mieszaniu się do spraw wewnętrznych. Jeżeli ktoś pisze bądź mówi, jak mamy urządzać nasze państwo, to rości sobie pretensje do narzucania nam swojego zdania.

Co się dzieje, gdy inni wtrącają się do tego, jak urządzamy własne państwo pokazały dwa największe w historii świata totalitaryzmy : nazizm i komunizm.

Pamiętając, ile krwi, ile lat, ile pokoleń trzeba było ofiarować, by wolność odzyskać, przypominamy elitom III RP, ze miłość do własnego państwa i współobywateli to przede wszystkim świadomość własnej narodowej wartości.

Wierzymy w mądrość Polaków, dlatego jesteśmy przekonani, że ludzie nawołujący do wojny totalnej, a tym samym zachęcający do odczłowieczania politycznych rywali według najgorszych wzorców XX wieku przegrają.

Wiceprezes Krzysztof Tenerowicz /…/

Prezes Eugeniusz Murawski /…/ 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *